دستاورد های کنونی موسسه ی جوانان خیر

کارکنان موسسه ی قرض الحسنه جوانان خیر
جوانان خیر ابتدا کار خود را با سرمایه ی کم در شهرستان مرند آغاز کرد. و در طی این چند سال موفق شد که کارنامه ی کاملا موفقی رو برای خود درست کند . بنابه گفته های آقای رحیم قاسمی :

- موسسه ی جوانان خیر دارای ۴۵۰۰ میلیارد ریال منابع مالی میباشد .

- ۴۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در قالب وام های قرض الحسنه ، بدون سود و بدون بهره.

- به طورتقریبی حدود ۵۰۰,۰۰۰ نفر عضو موسسه ی جوانان خیر میباشد که به طور متوسط هر ماه ۱۵۰۰۰ نفر به این موسسه اضافه میشود.

- جوانان خیر در سطح استان های آذربایجان شرقی وغربی و اردبیل فعالیت خود را ادامه میدهد و قصد دارد از این بیشتر نیز سطح فعالیت خود را افزایش دهد .

و به طور کلی علاوه بر اشتغال زایی غیر مستقیم از طریق اعطای وام ، ۶۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات این موسسه میباشد.

- و از همه مهمتر موفق به جذب ۵۳۰ نفر از جوانان منطقه شده است.

موسسه ی جوانان خیر و ایجاد فرصت های شغلی برابر

از تاثیرات مهم جوانان خیر در اقتصاد میتوان اشتغال زایی و توسعه ی بنگاه های زودبازده و از تاثیرات اجتماعی آن میتوان کمک به رفع حوائج ضروری خانواده و ایجاد صمیمیت در جامعه  اشاره کرد.
مردم در حال کمک به هم

قرض الحسنه چه از طریق بانکی و چه قرض یک آشنا به یک فرد باشد، معمولا باعث میشود فرد قرض گیرنده یک فرصت برای شکوفایی و کسب در آمد داشته باشد این کسب و کار گاهی میتواند فقط یک فرد را صاحب اشتغال کند و گاهی در صورت استفاده ی هوشمندانه از آن میتواند با سرمایه ی کم حتی باعث اشتغال  چندین ادامه خواندن Continue reading

وام و توسعه ی زیربنایی شهر ها

توسعه ی زیر بنایی کشور محقق نخواهد شد مگر اینکه در آن کشور بین افراد و مشاغل تناسبی مناسب برقرار باشد . در این میان برای اینکه این تناسب حدالامکان برقرار باشد باید این افراد در بخشی مشغول به کار باشند و با در آمد زایی باعث توسعه زیربنایی کشور شوند.

برای اینکه بتوان برای این افراد شغلی مناسب ایجاد کرد به سرمایه ی اولیه نیازمندیم و این سرمایه به دست نمی آید مگر با وام . در این میان جوانان خیر با ارائه ی وام هایی با سود کمتر توانسته است در : ادامه خواندن Continue reading

موسسه ی جوانان خیر و بازخورد های آن بین مردم و سایر موسسات

بدون شک موسسه ی جوانان خیر باعث ایجاد رقابت و تاثیرات مثبتی در بین سایر نهاد ها و سرویس دهی آن ها شده و همچنین باعث ترویج نیت خیرخواهانه و قرض الحسنه شده است که میتوان ان ها را به صورت زیر دسته بندی کرد.

ادامه خواندن Continue reading

جوانان خیر و کاهش ربا

جوانان خیر | همه با هم پیش به سوی زندگی بدون ربا

ربا چیست؟

ربا اصطلاحی در شریعت اسلامی است به معنی گرفتن یک مال در عوض پرداخت مالی از همان جنس است بطوریکه میزان یکی زیادتر از دیگری باشد. ربا به دو نوع ربای معاملی و ربای قرضی تقسیم می‌شود و گرفتن آن در فقه اسلامی به شدت نهی شده است.

بهره چیست؟

مقدار درصدی پولی که وام دهنده از وام گیرنده به ازای استفاده از پول وام دهنده در مدت زمان معینی میگیرد. در بانک های اسلامی سعی میشود میزان این پول به حداقل برسد تا در کوتاه مدت باعث افزایش رشد اقتصادی یک جامعه شود.

در حالت کلی بانک ها به دو دسته ی بانک های سنتی(الگو گرفته از کشور های اروپایی) و بانک های اسلامی(بر اساس آیین های اسلامی و عدالت اقتصادی) دسته بندی شده اند.

ادامه خواندن Continue reading